Produkční týmmp3Vývoj projektu

Everymusic.org je vyvíjeno takovým způsobem, aby byla zaručena přístupnost každému návštěvníkovi, ať už je připojen k internetu odkudkoliv. Kód je psán podle platných norem, aby byl snadno přístupný přes veškerá zařízení pro prohlížení internetového obsahu. Snažíme se kód uzpůsobit pro použití hlasové čtečky pro handicapované uživatele.

Při vývoji používáme nejrůznější technologie. Pokud se chcete s jednotlivými technologiemi blíže seznámit, uvádíme jejich využití na našich stránkách.

HTML
HTML (hypertext markup language) je značkovací jazyk, který je nedílnou součástí každé internetové stránky. Na Everymusic.org používáme HTML ve verzi 4.01 s deklarovaným doctype HTML 4.01 Transitional, podle kterého píšeme validní kód.

CSS
Protože HTML kód tvoří pouze obsahovou část stránky, pro definici vzhledu se používá CSS (tabulky kaskádových stylů). Pomocí CSS je vytvořen kompletní layout našich stránek.

PHP
PHP je skriptovací programovací jazyk probíhající na straně serveru. Výsledkem skriptu je dynamicky tvořený HTML nebo XML kód, který je zaslán do Vašeho internetového prohlížeče.

JS
JavaScript je multiplatformní objektově orientovaný skriptovací jazyk. Na Everymusic.org používáme JavaScript jako interpretovaný programovací jazyk, kterým jsou ovládány různé interaktivní prvky. Uživatelé, kteří mají JavaScript ve svém prohlížeči zakázán, nemají možnost využívat tyto interaktivní prvky, nicméně je zajištěn alternativní systém, pomocí kterého se akce provádí.

FLASH
Flash je grafický vektorový program. Pomocí této technologie je vytvořen náš hudební přehrávač nebo slideshow na titulní straně.

AJAX
AJAX (asynchronní JavaScript a XML) je obecné označení pro interaktivní aplikace, které mění obsah stránek bez nutnosti jejich znovunačítání. Využívá HTML pro prezentaci informací, JavaScript pro dynamické změny prezentovaných informací a XMLHttpRequest pro asynchronní výměnu dat s webovým serverem.